VŠE O FOTBALE VE SVĚTĚ!

VÍTEJTE NA NEJLEPŠÍCH STRÁNKÁCH O SVĚTOVÉM FOTBALE!!!A TED POZOR!!!!NOVÁ SOUTĚŽ!!!

Životopisy hračů.

Tomáš Rosický - životopis a WALLPAPERY

 TOMÁŠ ROSICKÝ

Tomáš se narodil 4.10 roku 1980 v Praze. Pochází z fotbalové rodiny. Otec Jiří Rosický hrával v šedesátých letech v obraně pražské Sparty, jeho bratr Jiří Rosický mladší hrál, také za Atletico Madrid a v současnosti hraje za Bohemians 1905.

Rosa, jak se mu přezdívá, začal s fotbalem v fotbalovém klubu ČKD Kompresory, kde hrával se svým starším bratrem. V Kompresorech zůstal až do roku 1994, odkud si ho koupila fotbalová Sparta. Když bylo Tomášovi čtrnáct, podepsal smlouvu s fotbalovým agentem Pavlem Páskou.

V patnácti začal hrát za dorost, kde se setkával s i o tři roky staršími chlapci. Prosadil se a slavil s dorostem ligový titul.Když mu bylo šestnáct a pár měsíců, začal trénovat se sparťanským áčkem. Kvůli tomu přestal chodit do školy a musel mít individuální plán, protože fotbal se pro něj stal povoláním. Nakonec maturitu udělal a stal se z něj výpočetní technik. Do profesionálního fotbalu se dostal až pod trenérem Ščasným. Prvního úspěchu se dočkal v roce 1999, kdy byl zvolen talentem roku. Dne 23.2.2000 poprvé nastoupil v reprezentaci proti Irsku, dále si ještě zahrál i na mistrovství Evropy, kde česká reprezentace skončila už v základní skupině. Vyhrál se Spartou ligový titul a stal se Fotbalistou roku. Zima 2001 znamenala pro něho hodně. Přestoupil do německé Borussie Dortmund, což byl v té době jeden z nejlepších klubů v Německu. Sparta za něj dostala na české poměry neuvěřitelných 450 milionů.“Malý Mozart“ získal Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu roku 2002. Byl finalistou poháru UEFA, který Borussia prohrála 2:3, kde jsme Tomáše mohli vidět s téměř holou hlavou. Tenhle účes, ale moc dlouho nenosil :-). To byly poslední světlé okamžiky v tomhle německém klubu. V sezoně 2002-03 se už objevily první finanční potíže, to i přesto, že Dortmund si zahrál Ligu mistrů. Falešnými tóny hrál celý dortmundský orchestr a ani malý Mozart ho nedokázal sladit. Poslední období nedávného německého mistra provázeli velké rozpaky a na vlně nezdaru se vezl i Tomáš Rosický. Sezona 2003-04 byla pro něj nejhorší v jeho kariéře. Fotbal mě vůbec nebavil, nezastíral Rosický před cestou na mistrovství Evropy do Portugalska. Nakonec si díky bronzové medaile trochu náladu spravil. Když se vrátil z EURA byl o něj velký zájem a ozývali se mu ti nejbohatší zájemci: Liverpool, Chelsea, Barcelona …. Dortmund musel šetřit a tak Rosickému ubral 20 procent z platu, to u něj znamenalo 22 milionů. Dále se také v Dortmundu měnili trenéři, z čehož Rosický měl velkou radost. Trenéra Samerra vystřídal ofenzivní Bert van Marwijk, přísný a férový muž, který se všem zamlouval. Rosický se snažil co nejdříve odejít i tak zůstal v týmu další dva roky. V kvalifikaci na MS 2006 přímo zářil Byl druhým nejlepším střelcem českého týmu se sedmi brankami, nejdůležitější gól byl určitě v baráži proti Norsku, který dodal českému týmu ještě větší pravděpodobnost, že si Česko konečně po šestnácti letech zahraje na mistrovství Světa. Ještě než odletěl s reprezentačním výběrem Karla Brucknera, vše nasvědčovalo, že přestoupí do Atletica Madrid. Jak už všichni víte, tak se tak nestalo. Nadešlo MS, které se později ukázalo pro českým tým neúspěšné. Sice jsme hned prvním zápase vyhráli 3:0 a Rosa se trefil hned dvakrát! No a jak to dopadlo dál, snad už nemusím ani komentovat. Po mistrovství světa přestoupil do Fc Arsenalu, kde by měl nahradit místo po Robertu Piresovi, který v létě odešel do Villarealu.

Tomáš je v současnosti nejlepší fotbalista Česka. Je také jedním z nejlepších záložníků světa, za kterého byl Arsenal ochotný dát 330 milionů.

Bývá charakterizován jako hráč se skvělým přehledem na hřišti, elegantním vedením míče a kolmými přihrávkami do gólových šancí.

                                

Bohužel zatím nemám wallpapery Rosického v Arsenalu!

Poslední komentáře
10.06.2009 17:24:44: smiley${1}smiley${1}smiley${1}
10.06.2009 17:23:16: smiley${1}smiley${1}smiley${1}
 
Prosím doporučte ostatním...dekuji vam moc...!!!!!!!!