VŠE O FOTBALE VE SVĚTĚ!

VÍTEJTE NA NEJLEPŠÍCH STRÁNKÁCH O SVĚTOVÉM FOTBALE!!!A TED POZOR!!!!NOVÁ SOUTĚŽ!!!

Životopisy hračů.

Steven Gerard - životopis a WALLPAPERY

STEVEN GERRARD

Steven George Gerrard se narodil 30.5.1980 v anglickém městě Whiston. Svoji fotbalovou kariéru začal v mládežnickém týmu Whistnu. V devíti letech si jeho na první pohled znatelného talentu všimli skauti velkoklubu FC Liverpool. Stevemu se tímto splnil velký sen, protože jako jeden z mála slavných hráčů už od mládí fandil právě Reds. Velmi zajímavé bylo, že ačkoliv pravidelně nastupoval za dorostenecký tým Liverpoolu, tak se nikdy nedostal do školního výběru.

Gerrard se své první profesionální smlouvy dočkal na podzim roku 1997. Ovšem svůj ligový debut zažil až 30.11. 1998 v zápase proti Blackbournu. V tomto zápase ve druhém poločase vystřídal Begardy Heggema. Svůj první pohárový zápas si odbyl v tom samém roce proti týmu Celty Vigo. I přesto, že Liverpool prohrál, Steven byl za svůj výkon velmi chválen od trenéra, ale i v nemilosrdných britských médiích.

Zvrat nastal v sezoně 99/00, kdy ještě prvních šest zápasů vysedával na lavičce, ale potom trenér Houlier zkusil použít taktiku s Gerrardem a Redknappem ve středu hřiště. A vyplatilo se. V derby s Evertonem sice vyděl Steven svoji první červenou kartu v Premiér league za faul na Kevina Campbella, ale od té doby začal pravidelně nastupovat v základní sestavě. Svůj první gól vstřelil 5. prosince 1999 v zápase se Sheffieldem, tento zápas nakonec Reds vyhráli 4:1.

Dobré výkony Gerrarda znamenaly pozvánku do reprezentace. Svůj první zápas v dresu Albionu si Steven odbyl 31. 5. 2000 v zápase proti Ukrajině. Podal dobrý výkon, a tak se s anglickou reprezentací zúčastnil i EURA 2000. Od této doby je nedílnou součástí anglického výběru.

Velkým projevem Houlierovi důvěry k Gerrardovi bylo, že mu po odchodu Owena do Realu předal kapitánskou pásku. Podle Houlierových slov byl právě on jediným, kdo dokáže převzít tuto zodpovědnost a dokáže motivovat tým. Funkci kapitána zastává v týmu doteď.

Jeho zatím nejlepší sezonu ( 04/05 ) v životě hned na startu zbrzdilo zranění nohy. Steven musel bez fotbalu „přežít“ 2 měsíce, ale stihl se vrátit včas. Liverpool měl v tu dobu před sebou těžkou zkoušku, musel porazit Olympiakus Pireus, aby postoupil do další fáze Ligy mistrů. Byl to pro Stevna první zápas po zranění, ale zvládl ho výtečně. Liverpool vyhrál a postoupil dál. Reds se po návratu svého kapitána psychicky zvedli a dokráčeli až do finále, kde bylo jejich soupeřem milánské AC. V psychicky těžkém finále, kdy Liverpool prohrával už 0:3, dokázal jako kapitán svůj tým vyburcovat a dotáhnout ho až k vítězství na penalty. Sám v zápase zaznamenal branku a zařídil penaltu, ze které padl vyrovnávací gól. Tehdy se stal Gerrard druhým nejmladším kapitánem, jehož tým vyhrál Ligu mistrů.

Po tomto velkém úspěchu se hodně nahlas začalo spekulovat, kam asi Steven přestoupí, ale on překvapil celý fotbalový svět, protože zůstal věrný „svému“ Liverpoolu. Na vítězství v Lize mistrů navázal o sezonu později, kdy dokázal s Liverpoolem vyhrát Evropský superpohár.

Se statusem jednoho z hlavních tahounů reprezentace odjížděl na MS 2006 do Německa. Ovšem na turnaji se mu nepodařilo vsítit ani jeden gól a po prohraném penaltovém rozstřelu s Portugalci odjížděla Anglie domů s prázdnou. Alespoň malou náplastí na neúspěch mu byla cena pro nejlepšího hráče roku PFA. Tato cena byla pro Gerrarda zároveň největším individuálním oceněním.

Vítěz Ligy mistrů, poháru UEFA, Evropského superpoháru, Anglického poháru, držitel cen PFA pro nejlepšího mladého hráče roku 2001 a pro nejlepšího Hráče roku 2006, ale hlavně jeden z nejlepších záložníků současnosti, to je STEVEN GERRARD.

Žádné komentáře
 
Prosím doporučte ostatním...dekuji vam moc...!!!!!!!!