VŠE O FOTBALE VE SVĚTĚ!

VÍTEJTE NA NEJLEPŠÍCH STRÁNKÁCH O SVĚTOVÉM FOTBALE!!!A TED POZOR!!!!NOVÁ SOUTĚŽ!!!

Životopisy hračů.

Ruud Van Nisterlooy - životopis a WALLPAPERY

 

Celé jméno - Rutgerus Johannes Martinius van Nistelrooy

Datum narození - 1.7.1976

Místo narození - Oss, Nizozemsko

Výška - 188 cm

Přezdívka - Létající Holanďan, RVN, Ruudi, van the Man

Současný klub - Real Madrid

Číslo - 17

Pozice - Útočník

 

 

 

Ruud van Nistelrooy (celým jménem Rutgerus Johannes Martinus van Nistelrooij, narozen 1. července 1976 v Oss, Severní Brabantsko, Nizozemí) je nizozemský fotbalový útočník, který v současnosti působí v klubu Real Madrid.

Ruud je výjimečný útočník především při zakončování gólových šancí. Na svoji výšku 188 cm je neobyčejně hbitý a šikovný, což je přičítáno jeho předchozímu gymnastickému tréninku. Ruudova úspěšnost zakončování je fenomenální. Za nizozemskou reprezentaci dokázal skórovat každý druhý zápas, ve 44 zápasech 22 krát. Jeho rekord za Manchester United je ohromující. Ve 148 zápasech vstřelil 128 branek. V Lize mistrů, kterou hrál za PSV Eindhoven a Manchester United dokázal dát 46 gólů v 55 zápasech.

Van Nistelrooy začal kariéru jako záložník v nizozemském druholigovém klubu FC Den Bosch, ale v roce 1997 se v klubu SC Heerenveen přeměnil na středního útočníka. Jeho trenér mu radil, aby se učil jak střílet góly od Dennise Bergkampa, který hrál za Ajax Amsterdam. Van Nistelrooy dojížděl několik kilometrů, jen aby viděl svého krajana naživo v akci. V roce 1998, v den jeho 22 narozenin ho získal za částku 4,2 milionů liber, která byla v té době rekordní přestupní částkou mezi dvěma nizozemskými kluby, PSV Eindhoven.

Van Nistelrooy nezklamal a v první sezóně vstřelil ve 34 zápasech 31 gólů a byl zvolen nizozemským fotbalistou roku. V další sezóně přidal na své střelecké konto dalších 29 gólů, což neuniklo pozorovatelům z velkých klubů.

Manchester United se pokoušel van Nistelrooye koupit již v roce 2000, ale ten si bohužel před mistrovstvím Evropy ošklivě poranil koleno. Nakonec ho Manchester United získal v dubnu 2001 za 19 milionů liber, rok po zlém poškození křížových vazů v koleně.

Během své první sezóny v United v 32 zápasech 23 gólů a dokázal skórovat v osmi zápasech Premier League po sobě, což byl nový rekord. Dal také 10 gólů v Lize mistrů a byl zvolen nejlepším hráčem roku podle hráčské asociace.

V sezóně 2002-2003 dal 25 gólů v lize a dalších 14 gólů přidal v Lize mistrů. V této sezóně se stal hlavní silou Manchesteru, který po roce získal od Arsenalu zpět mistrovský titul.

Další sezónu začal Ruud skvěle, když v prvních dvou zápasech dal 2 góly. Pak neproměnil penaltu v poslední minutě důležitého zápasu proti Arsenalu. Také dal za svůj klub jubilejní stý a stoprvní gól v krásném únorovém zápase, ve kterém United porazili Everton v Goodison Parku 4:3.

Po sezóně byl van Nistelrooy vybrán do nizozemské reprezentace na Euro 2004 v Portugalsku. Dokázal dát gól v každém zapase ve skupině, což se povedlo už jen Milanu Barošovi.

Ruud kvůli zranění zmeškal velkou část sezóny 2004/2005, ale i tak dokázal v Lize mistrů skórovat 10 krát a stal se tak druhým nejlepším střelcem historie této soutěže hned po španělovi Raúlu Gonzálezovi.

Během léta 2005 se objevovaly spekulace o Ruudově přestupu. Prý se o něj zajímal hlavně Real Madrid jako výměnu za Michaela Owena. Tyto spekulace popřel jak Manchester United, tak i hráč sám, když řekl, že by chtěl hrát za součastný klub tak dlouho, jak jen bude moci.

Sezóna 2005/2006 nebyla pro Ruuda právě vydařená. Téměř celou jarní část ligy proseděl na lavičce a na mistrovství světa ve fotbale Nizozemsku také moc nepomohl. Proto se v létě rozhodl po letech s Manchesteru odejít, jako své další působiště si vybral Real Madrid.

                            

 
Prosím doporučte ostatním...dekuji vam moc...!!!!!!!!