VŠE O FOTBALE VE SVĚTĚ!

VÍTEJTE NA NEJLEPŠÍCH STRÁNKÁCH O SVĚTOVÉM FOTBALE!!!A TED POZOR!!!!NOVÁ SOUTĚŽ!!!

Životopisy hračů.

Jan Koler - životopis a WALLPAPERY

JAN KOLLER

Jan Koller se narodil 30. 3. 1973 ve Smetanově Lhotě. S fotbalem začínal na místním hřišti, kde ho díky jeho fyzickým parametrům stavěli do brány. Stejný post vyzkoušel i v dorosteneckém věku. Do divizního ZVZ Milevsko přestoupil již jako útočník. Po vyučení nastoupil do pracovního oboru a na profesionální fotbal neměl ani pomyšlení.

Do velkého fotbalu se dostal až ve 21 letech, kdy přestoupil do SPARTY. Upoutal pozornost a zahrál si 3 zápasy reprezentace do "21" let. Ovšem ve Spatě ho zastínil podobně stavěný Vratislav Lokvenc. A tak ho Sparta, roku 1996, jako nepotřebného prodala za 200 000 marek do belgického Lokerenu.

V Lokerenu se mu velmi dařilo, a tak již o další 3 roky později přestoupil do Anderlechtu Brusel s vizitkou nejlepšího střelce ligy a opory reprezentace. V Bruselu vytvořil útočnou dvojku s rychlonohým Kanaďanem Radzinským. Góly obou těchto borců výrazně přispěli Anderlechtu ke dvěma titulům.

Souběžně s klubovými úspěchy nabírala na obrátkách i reprezentační kariéra. Premiéru si Koller odbyl 9. února 1999 proti Belgii a hned vstřelil vítězný gól. Ve svých prvních 10 zápasech za český tým nastřílel 9 gólů a v témže samém roce se stal fotbalistou roku. Zároveň se opět začalo mluvit o přestupu. Největšími kandidáty byli Fulham a Borussie Dortmund, kam o několik měsíců dříve přestoupil Tomáš Rosický. Boj o českého obra vyhrál Dortmund, a tak se za 21 milionů marek Honza stěhoval do středního Německa.

Jediný škraloup na dosud zářivé kariéře si český reprezentant vyrobil v zápase se Severním Irskem v kvalifikaci na MS 2002, v tomto zápase byl nečekaně střídán a když odcházel strhl ze sebe dres a naštvaně ho kopl směrem k trenérovi Chovancovi. Kouč mu sice prohřešek odpustil, ale Koller v zápase s Islandem po faulu obránce oplácel a od rozhodčího uviděl červenou kartu. Disciplinární komise FIFA mu udělila trest na 3 zápasy. Včetně dvou barážových s Belgií. S českým týmem vyhrál bronz na EURU 2004 v Portugalsku.

Borussii pomohl hned v první sezóně do finále Poháru UEFA v němž střelil gól, ale nakonec zápas vyhrál Feynoord. V sezoně 2002 s ní vyhrál ligový titul. Kollerovu kariéru v Dortmundu okořenilo několik netradičních zážitků. Např.: v zápase proti Bayernu mnichov byl vyloučen domácí brankář Lehmman, a do brány Borussie se musel postavit Jan Koller. Zápas dochytal s nulou a s pár zákroky na kontě, po tomto výkonu byl zařazen do sestavy kola na postu brankáře.

Kollerovu kariéru trochu pozastavilo půlroční zranění kolene. Ale těsně před MS v Německu se stihl vrátit a nenechá si ho ujít. V roce 2006 Janovi skončila smlouva s Dortmundem, kde vytvořil skvělé duo s Tomášem Rosickým. V posledním zápase na Westfalen stadionu se sním přišlo rozloučit 60 000 fandů, kteří mu dokonce vehnali slzy do očí. Svůj poslední zápas za Borussii proti Bayernu ozdobil 2 góly a na německý tým bude vzpomínat jen v dobrém.

Na MS v Německu se sním počítá jako s velkou oporou Českého týmu a je třeba říci že Jan Koller, nejpilnější reprezentační střelec na to potenciál má. 5. 6. 2006 se dohodl na smlouvě s Francouzským týmem AS MONACO. Kde již působí jiný čech Jaroslav Plašil. Pro Jana Kollera je to jistě příjemná změna pro dokončení kariéry, ale v nějakém rozhovoru naznačil, že by chtěl dohrát v Čechách. Tak se nechme překvapit. Bohužel na MS si hned v prvním zápase s USA obnovil zranění kolene a již si nezahrál, možná i díky tomu Češi vypadli již v základní skupině.

Bronzový z EURA 2004, účastník MS 2006 v Německu, 2x mistr Belgie, mistr Bundesligy, účastník finále Poháru UEFA, nejlepší střelec České reprezentace, Fotbalista ČR a velký tahoun týmu a dříč to je JAN KOLLER.

Wallpapery budou dodány jak nejdřív to půjde!!!

 

Žádné komentáře
 
Prosím doporučte ostatním...dekuji vam moc...!!!!!!!!