VŠE O FOTBALE VE SVĚTĚ!

VÍTEJTE NA NEJLEPŠÍCH STRÁNKÁCH O SVĚTOVÉM FOTBALE!!!A TED POZOR!!!!NOVÁ SOUTĚŽ!!!

Životopisy hračů.

Fabio Canavaro - životopis a WALLPAPERY

 

 

 

FABIO CANNAVARO

 

Fabio se narodil 13.9 roku 1973 v italském městě Neapol.

 

Fabio Cannavaro je proslulý pro jeho skvělé předvídání, soustředění a čtení hry. Má vlohy, kterému dovolí dělat nespočet včasných zachycení.

 

Za SSC Neapol začal hrát už jako malý, když si ho všiml skaut klubu. V té době hráli v týmu hráči, jako Diego Maradona nebo Ciro Ferrara a malý Fabio byl rád,že jim mohl při zápasech na San Paulu podávat balóny. Prvního reprezentačního úspěchu se dočkal už ve svých dvaceti letech, když vyhrál s reprezentačním výběrem do 21 let mistrovství Evropy. Ligového startu se dočkal hned proti Juventusu Turín. V roce 1995, jak už se někdy stává, Neapol postihla finanční krize, a tak Fabio přestupuje do AC Parma. Zde se stává součástí velmi úspěšného týmu, který vyvrcholil skvělým vítězstvím v poháru UEFA a druhým místem v lize. Dočkává se také prvního startu za seniorskou reprezentaci v lednu 1997 proti Sev. Irsku. V Parmě hrál se svými budoucími hráči Buffonem a Thuramem, se kterými tvořil skvělou defenzívu. V létě 2002 se o něj zajímaly největší italské kluby jako AC Milán, Juventus a Inter Milán. Nakonec přestoupil do milánského Interu, který mu nabídl roční smlouvu na jedenáct milionů eur. Fabio zůstává v klubu pouze dva roky, bez nějakých úspěchů přestupuje do konkurenčního Juventusu Turín, kde se opět setkává se svými bývalími spoluhráči z Parmy.

 

Další velké zklamání zažil na ME, kde Italové nepostoupili ani z nijak těžké skupiny. S „Juve“ za dva roky působení slavil také dva ligové tituly, které mu chyběly. Ještě před MS 2006 na veřejnost prosákly informace o korupci Juventusu i dalších italských týmů. 12. června přivedl jako kapitán italskou reprezentaci k prvnímu zápasu proti Ghaně , který Italové vyhráli 2:0. Italové se probili až do finále se skvělou statistikou jedenácti vstřelenými góly, ale pouze s jedním inkasovaným.Finále nakonec vyhráli 2:1 po samostatných penaltách. Mohlo se začít slavit opět po čtyřiadvaceti letech. Jenomže realita v Itálii byla jiná. Jeho Juventus byl poslán do druhé ligy s odpočtem 30 bodů, a tak začaly velké odchody hvězd. Fabio je taky z jedním z nich co přestupuje. Nakonec se rozhodl pro španělský Real Madrid, kam odešel se svým spoluhráčem Emersonem a trenérem Capellem. Jelikož už nepatří k nejmladším, může předat hodně zkušeností mladému obránci Realu Sergiu Ramosovi.

Fabio určitě patří mezi deset nejlepších obránců, který dokáže tým podržet, když je nejhůř. Je také skvělý hlavičkář, i když kvůli svému malému vzrůstu to má těžké.

Žádné komentáře
 
Prosím doporučte ostatním...dekuji vam moc...!!!!!!!!