VŠE O FOTBALE VE SVĚTĚ!

VÍTEJTE NA NEJLEPŠÍCH STRÁNKÁCH O SVĚTOVÉM FOTBALE!!!A TED POZOR!!!!NOVÁ SOUTĚŽ!!!

Životopisy hračů.

Alessandro Nesta - životopis!

 ALESSANDRO NESTA

 

Alessandro začínal s vrcholovým fotbalem v sezoně 1993-94 v italské Serii A za římské Lazio v zápase proti Udinese. V první sezoně si moc nezahrál, odehrál pouze 2 utkáni, ale i tak byl 18 letý mladík spokojen. Nadcházející sezona nebyla o moc valnější, než ta první. Alessandro už nastupoval o něco častěji a byl považován za jednoho z největších talentů Italského fotbalu. Nadešel rok 1996, který se stává pro něho zlomový. Dostal se už pomalu do základu římské obrany a navíc vyhrál MS Evropy do 21 let.

Období od roku 1998-00 se pojí pro Alessandra jako nejúspěšnější. V roce 1998 kdy už byl kapitán římského klubu, vyhrál Italský pohár. O rok později už slavil s Laziem poslední ročník Poháru vítězů pohárů a Evropský superpohár, ale neutuchající finanční krize klubu donucuje prodávat jejich největší hvězdy.Alessandro stále zůstává, což mu vynese první ligový titul.

Už ted bylo jasné, že přestup bude jasná věc, nabídek bylo víc než dost. Jednu dobu všechno nasvědčovalo, že přestoupí do Manchesteru united, ale Reds nakonec raději sáhli po Riu Ferdinandovi. Dalším velkoklubem , který měl o Nestu zájem byl milánský AC. Stále nebylo jisté, zda na San Siro přijde on nebo jeho reprezentační kolega Fabio Cannavaro.AC se rozhodlo pro mladšího Nestu a dodnes nemusí litovat, protože společně s Maldinim vytvořili nejlepší stoperské duo v Italii a dovedli Rossoneri k mnohým titulům.

Vítězství v Lize mistrů nad Juventusem je jedním z nich, na které rád vzpomíná.V pen. rozstřelu totiž nekompromisně prostřelil svého reprezentačního kolegu Gigi Buffona. Tento triumf pro Sandra znamená hodně, ale jistě není poslední.

Alessandro je také mistr světa z Německa 2006, i když toho kvůli zranění moc nenahrál. Zranil se ve třetím zápase proti Česku a od té doby si nezahrál.

Navzdory občasným zaváháním lze Nestu považovat za jednoho z nejlepších středových obránců světového fotbalu. Výčet opravdových velikánů středu obrany v Italii posledních dvacet let není dlouhý- Gaetano Scirea, Franco Baresi, Ciro Ferrara…. Dalším jménem by měl být Alessandro Nesta.

 

Žádné komentáře
 
Prosím doporučte ostatním...dekuji vam moc...!!!!!!!!