VŠE O FOTBALE VE SVĚTĚ!

VÍTEJTE NA NEJLEPŠÍCH STRÁNKÁCH O SVĚTOVÉM FOTBALE!!!A TED POZOR!!!!NOVÁ SOUTĚŽ!!!

Česká Republika

Marek Jankulovski zde!!!

  Janky
Osobní informace
Celé jméno Marek Jankulovski
Datum narození 9.kvetna,1977
Místo narození Ostrava,Česká rep.
Výška 1,84 m
Klubové informace
Současný klub Ac Milan
Číslo 18
Pozice obránce

Mládežnícké kluby:

Fc Baník Ostrava - 1987-1994

Profesionalni kluby:

Fc Baník Ostrava - 1994-2000     z:110,g:15

SSC Neapol - 2000-2002             z:20,g:3

Udinese Calcio - 2002-2005        z:90,g:16

Ac Milan - 2005-?                         z:25,g:2

 

Stručný životopis:

Fotbalový univerzál, chameleon, to je Marek Jankulovski. V reprezentaci nastupuje jako levý obránce a v Udine jako pravé křídlo. Každopádně už v dresu ostravského Baníku dával vědět o svých přednostech, ikdyž mu tehdy byla ještě vytýkána špatná defenzivní činnost. Pravidelně nastupoval i v juniorských reprezentačních výběrech, a tak upoutal i českého trenéra Zdeňka Zemana, který si ho před čtyřmi lety vytáhl do Neapole.

Marek Jankulovski (narozen 9. května 1977 v Ostravě), jehož kořeny z otcovy strany sahají do Makedonie, nakoukl do české nejvyšší soutěže v dresu Baníku. Ve fotbalovém životě pro něj byl asi nejdůležitější rok 2000, kdy kromě přestupu do Neapole poprvé oblékl dres reprezentačního áčka v utkání proti Mexiku, zahrál si na Euru, na Slovensku se stal vícemistrem Evropy jedenadvacítek a k tomu se ještě podíval na Olympijské hry v Sydney. Dva roky na to zažil další krok v kariéře - přestup do Udinese Calcio.

V reprezentaci pod trenérem Brücknerem hraje sice levého obránce, ale to mu nebrání v rychlých průnicích na soupeřovu polovinu, které velmi rád zakončuje jedovatou střelou, v tom připomíná Brazilce Roberta Carlose. A stejně jako on góly dávat umí, vždyť za áčko dokázal skórovat už šestkrát. Nezbývá doufat, že na Euru svůj střelecký účet rozšíří.

Žádné komentáře
 
Prosím doporučte ostatním...dekuji vam moc...!!!!!!!!